Krajská hospodářská komora
Pardubického kraje

Metodický postup při výskytu pracovníka pozitivního na COVID-19 na pracovišti, rezervační systém

Tento materiál byl zpracován Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje na základě jednání Krajské hospodářské komory Pardubického kraje a úkolu hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D.

 

Postup "Epidemiologické šetření na pracovišti" naleznete v souvisejicích souborech.

 

Novéhý rezervační systém pro odběrová místa na COVID-19 v rámci Nemocnice Pardubické kraje.

 

Vzhledem ke stoupajícímu počtu indikovaných pacientů i samoplátců jsme se rozhodli vytvořit registrační a rezervační systém, který pomůže na odběrových místech snížit administrativu a zrychlit proces odběru, protože řadu administrativních úkonů bude možné udělat dopředu. Rezervační a registrační formulář pro odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici zprovozní NPK na svých webových stránkách na adrese www.nempk.cz/testovani v pondělí 10. srpna v 16.00 hodin, první pacienti/klienti se tak budou moci registrovat nejdříve ke středečnímu odběru. Pacient, který byl odeslán na odběrové místo, nebo klient, který se chce nechat otestovat, vyplní na výše uvedené adrese ve formuláři zhruba 10 požadovaných polí a vybere si vhodný termín odběru. Systém bude nabízet volné kapacity vždy maximálně 10 dní dopředu, kapacita odběrového místa je v tuto chvíli nastavena na 30 osob za hodinu. Po odeslání registrace dostane pacient, resp. klient potvrzovací e-mail.

 

Prostřednictvím tohoto nového rezervačního systému se budou muset hlásit všichni indikovaní pacienti i samoplátci. Neregistrovaný pacient, resp. klient bude muset čekat na případné uvolnění místa a může se také stát, že vzhledem ke kapacitě nebude bez rezervace vůbec odebrán.

I přes nově zavedený systém zůstává však nadále v platnosti možnost odebrání větší skupiny po individuální dohodě i mimo provozní dobu odběrových míst.

Související soubory